Yeovil’deki Titanik’in Mumyası

10:00,  03.06.2011, Steve Sowden
Yazar David J. H. Smith

Yeovil’li (İngiltere) yazar David J. H. Smith, 11 Haziran’da, 11:00-16:30 saatlerinde; Yeovil, Preston Road’daki “The Bell” meyhanesinde, romanı “The Titanic’s Mummy”nin (Titanik’in Mumyası) tanıtımını yapacak.

 

Uzun zamandır hayal ettiği, yazısını, baskıya vermeyi gerçekleştirdiği için, bu, David için, harika bir an olacak.
Kitabını Haziran 2010’da tamamladı, ancak kitabını basacak kuruluşlardan, sürekli, olumsuz yanıt aldığından, romanı, kendi başına, yayınlamaya karar verdi.
Ve şunu söyledi: “Yazmayı, her şeyden çok istiyorum ve bu kitabın yayımlanması, hayatım boyunca kurduğum, çalışmamı baskıya alma hayalimin gerçekleştiğini göstermektedir”.
The Titanic’s Mummy; ana şüphelileri, başına buyruk Profesör Charles Montacute ve kızı Jazmine olan, çalınan bir Mısır bok böceğini bulması için gönderilen, sigorta müfettişi Richard Mallory’nin macerası üzerine kurgulanmaktadır.
Tutankamun’un bok böceği gögüs süsü
Birbirini takip eden kovalamacalar sonunda, Mallory, kendisini, talihsiz RMS Titanic gemisinde ve sadece, Mısır mirasını soymaya teşebbüs edenlerden intikamını almak üzere, yaşama geri dönen, eski bir Mumya ile mücadele ederken bulur. Ancak, olaylar, Titanik’in felaketle karşılaşması sonucu, etkileyici bir değişime sahne olur.
David’in romanı, doğa üstü korku içerikli olmasına rağmen, aynı zamanda, 1912’de, Titanik’in batmasına neden olan yeni teorileri ve etmenleri de sınamaktadır.

Konuya Yorumunuzu Bekliyorum